Kategorie:

Kolagen – eliksir młodości, którego warto regularnie używać

Kolagen to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Znana jest z tego, że zawiera wiele aminokwasów, których na próżno szukać w innych rodzajach białka. Jest niezbędny, aby nasza skóra ładnie wyglądała, ale i sprawia, że nasze stawy mają odpowiednią ruchomość. Zainteresowanie kolagenem naturalnym, może wynikać z dwóch rzeczy. Po pierwsze chcemy zadbać o młody wygląd skóry, a po drugie o zdrowe stawy. Czy ten jeden składnik, może nam to zapewnić?

Zadbana skóra — efekt stosowania kosmetyków z kolagenem

Na rynku kosmetycznym, kolagen naturalnym jest jednym z najczęściej wybieranych składników. Można go znaleźć zarówno w produktach specjalistycznych, jak i kosmetykach dostępnych w lokalnych drogeriach. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko poprawia on elastyczność cery, ale też może poprawiać jej stan. Najczęściej produkty z kolagenem naturalnym proponowane są osobom po 25. roku życia. To właśnie w tym wieku nasz organizm stopniowo zaczyna zmniejszać produkcję kolagenu, a co za tym idzie na skórze zaczną pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się.

Jednak kolagen to świetny składnik, który nie tylko wygładza zmarszczki i zapobiega ich powstaniu, ale również leczy trądzik, pomaga na cellulit, rozstępy, a nawet blizny! Można go stosować również na żylaki i skórę naczynkową.

Ciało, które nie czuje ograniczeń

Jednym z największych problemów starzenia się organizmu, jest ograniczenie jego ruchomości. Pojawiają się bóle w stawach, niemożność przykucnięcia, czy nawet kurcze palców. Takie objawy mogą występować także u osób młodych, zwłaszcza tych, pracujących fizycznie lub wręcz przeciwnie — wykonujących pracę przy komputerze. W tym jednak wypadku lepszy od kremu z kolagenem będzie kolagen naturalny jako element naszej diety.

Kolagen można znaleźć w wielu produktach spożywczych. Najbardziej bogate w ten składnik są galaretki, zarówno mięsne, warzywne, jak i owocowe. Jeśli nie lubimy takiego przysmaku, zawsze możemy sięgnąć po suplement diety, który zadziała równie skutecznie. Istotne jest jednak, aby zażywać kolagen regularnie. Tylko wtedy zobaczymy efekty działania tego wyjątkowego składnika.