Kategorie:

Kolagen w branży kosmetycznej

Kolagen obecny jest w wielu kosmetykach, jakie spotkać można na półkach drogeryjnych. Dlaczego popularność tego białka, jakie naturalnie tworzone jest przez organizm, jest tak duże? Warto raz na zawsze sobie to wyjaśnić. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że pierwsze objawy starzenia się, w postaci zmarszczek wywoływane są m.in. przez niedobór kolagenu, jaki pojawia się w organizmie.

Odnowa i nawilżenie

Najnowsze badania medyczne dowodzą, że organizm człowieka, na bieżąco produkuje kolagen, aż do 25 roku życia. Jest to taka ilość, która jest w stanie zapewnić skórze ciągłą odnowę oraz nawilżenie. To właśnie wtedy, uszkodzone tkanki, jakich nie brakuje w skórze człowieka, są w stanie prawidłowo się zregenerować. Dopiero później, ilość produkcji kolagenu zaczyna się zmniejszać. Objawiać się to może pod postacią pierwszych zmarszczek, które są na początku niewidoczne dla oka. Dopiero, kiedy skóra przestaje świecić dawnym blaskiem, nie jest ona ju taka jędrna, czy nawet przyjemna w dotyku – do człowieka zaczyna dochodzić przykra wiadomość – zaczynam się starzeć. Na szczęście, można temu przeciwdziałać. I to wtedy, kiedy pierwsze zmarszczki nie są jeszcze tak mocno widoczne.

Kolagen i medycyna estetyczna

Do wyboru są różnego rodzaju kremy, jakie zawierają w sobie odpowiednią ilość kolagenu. Takie, które dedykowane są do stosowania na noc, jak również na dzień. Ważne są kremy dedykowane nie tylko do całej skóry twarzy, ale również te, jakie stosuje się w okolicach oczu. Jest to specjalna strefa, wymagająca odpowiedniego traktowania.

Ale nie tylko kremy bazują na kolagenie. Jest to również związek, jaki wykorzystywany jest w medycynie estetycznej. Dostępne są zabiegi, gdzie to naturalne białko wykorzystywane jest w różnej formie. Jakiej dokładnie? Mowa tu m.in. o wypełniaczach w formie zastrzyków. Sprawa nieco bolesna, ale jak najbardziej opłacalna. Kolagen spotykany jest również w formie środków spożywczych łączących wartości żywieniowe i farmaceutyczne, które nazywane są nutraceutykami.