Opcje filtrowania
FILTR PRZECIWSŁONECZNY SPF

Co to są kosmetyki wegańskie?

Produkt, który jest wegański, nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani składników pozyskiwanych ze zwierząt. Zalicza się do nich między innymi miód, wosk pszczeli, lanolinę, kolagen, białko, cholesterol, żelatynę i wiele innych. Niepokojącą informacją jest fakt, że składniki pochodzenia zwierzęcego i produkty uboczne, takie jak rozdrobnione robaki, tłuszcz z ubitych zwierząt, zmielone rogi i pazury, są nadal powszechnie stosowane w naszych codziennych produktach kosmetycznych. I często w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy.

KOSMETYKI WEGAŃSKIE

  • nowość
MOKOSH WEGAŃSKI ZESTAW Z ŻURAWINĄ MOKOSH WEGAŃSKI ZESTAW Z ŻURAWINĄ
Producent: Mokosh
Cena: 150,00 zł
zestaw
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
 RESIBO KREM RATUNKOWY SOS 50 ML RESIBO KREM RATUNKOWY SOS 50 ML
Producent: Resibo
Cena: 50,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Dodatkowo, choć dla wielu osób termin "wegański" oznacza również, że produkt jest wolny od testów na zwierzętach, niekoniecznie jest to zgodne z prawdą. Firmy produkujące kosmetyki, które są testowane na zwierzętach, również mogą twierdzić, że są "wegańskie". Co kłóci się z całą ideologią. Jest to bardzo ważne rozróżnienie, ponieważ produkt wegański niekoniecznie jest produktem cruelty-free.

 

Jaka jest różnica między kosmetykami oznaczonymi jako "Produkt Wegański", "Przyjazne dla Wegan" lub "100% Vegan"?

Wszystkie te określenia oznaczają to samo. Taka etykietka mówi nam jasno o tym, że dany kosmetyk nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Jaka jest różnica między kosmetykami "wegańskimi" a "wegetariańskimi"?

Wegetariańskie produkty kosmetyczne nie zawierają składników, które były częścią zwierzęcia. Mogą jednak zawierać składniki wytworzone przez zwierzę, takie jak miód, wosk pszczeli, białka jaj czy substancje mleczne itp.

 

Natomiast kosmetyki wegańskie nie zawierają niczego, co pochodzi lub zostało wyprodukowane przez żywe lub zabite zwierzęta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl