Słowo "kwas" kojarzy się nam z bulgoczącymi probówkami i przerażającymi poparzeniami spowodowanymi chemikaliami. Jednak kwasy, stosowane w odpowiednich stężeniach, są w rzeczywistości jednymi z najbardziej korzystnych składników dostępnych w pielęgnacji skóry.

Cudowne kosmetyki, bazujące na kwasach, stosowane w walce z trądzikiem, zmarszczkami, plamami starczymi, bliznami i nierównomiernym kolorytem skóry, są niezwykle skuteczne i pomocne w walce z problemami skóry.

Wybór kwasu, który należy zastosować jest najtrudniejszą częścią. Najłatwiej jest to zrobić, wiedząc, jaki problem chcesz rozwiązać. Wiele kwasów oferuje różnorodne korzyści, a ponieważ mogą one występować w rozmaitych formach, możliwe jest stosowanie więcej niż jednego z nich. Marki często reklamują aktywne kwasy w produktach oczyszczających, serum, tonikach i innych, jednak sprawdzaj listę składników, aby upewnić się, że kwas jest składnikiem aktywnym - wymienionym na samej górze, a nie zapomnianym bohaterem na samym końcu listy.

Pro-tip: Im wyższe stężenie, tym większe prawdopodobieństwo, że kwas podrażni skórę. Zawsze przeprowadzaj testy skórne i zacznij od niższego stężenia, zanim zaczniesz stosować wyższe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl