Opcje filtrowania

Toniki do twarzy powróciły na salony #skincare, dzięki rosnącej popularności koreańskich 10-etapowych schematów pielęgnacji skóry. I nawet jeżeli przeraża Cię wizja 10 etapów codziennej pielęgnacji – akurat nad tonizacją skóry warto się pochylić i wybrać kosmetyk odpowiedni do swojej cery.

Tonik do twarzy to w zasadzie jeden z kroków pomiędzy kolejnymi etapami pielęgnacji skóry. Powinien być stosowany po umyciu twarzy, ale przed użyciem serum lub kremu nawilżającego. Dawniej toniki były stosowane jako sposób na zrównoważenie pH skóry po użyciu alkalicznego produktu myjącego do jej oczyszczenia. Obecnie, gdy kosmetyki przeznaczone do oczyszczania skóry mają bardziej zrównoważone pH i są delikatniejsze, toniki stały się samodzielną kategorią produktów do pielęgnacji skóry.

Toniki do twarzy przygotowują skórę na przyjęcie kremów nawilżających i serum, jednocześnie pozbywając się nadmiaru sebum i uporczywych zanieczyszczeń lub pozostałości makijażu. Nie zastępują one jednak mycia twarzy. Myśl o tonikach do twarzy jako o dodatkowym punkcie, a nie skrócie w rutynowej pielęgnacji skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl