Kategorie:

Zdrowy i młody wygląd skóry

Czy można zachować zdrowy i młody wygląd skóry przez długi czas? Oczywiście, że tak. Tym bardziej, że medycyna estetyczna oferuje tyle znakomitych zabiegów. Może jednak na samym początku nie warto inwestować w tak inwazyjne metody. Warto zapoznać się z pojęciem kolagenu, który jest białkiem, jakie występuje naturalnie w organizmie człowieka.

Naturalne białko

Kolagen to białko, jakie bierze udział m.in. w procesie gojenia ran. W szczególności, jeżeli mowa jest o mikro oraz makro urazach. To naturalne białko, nazywane białkiem młodości, które odpowiada za wiele funkcji na poziomie komórkowym. Mówiąc w skrócie – jest to związek, który odpowiedzialny jest za proces odbudowy komórek w całym organizmie. Może i temat wydaje się skomplikowany, ale warto się w niego zagłębić, aby móc sobie samodzielnie pomóc. Tym bardziej, że wszystko jasno i klarownie zostało wytłumaczone na stronie https://www.kolagen.pl/i52,kolagen-naturalny.html oraz na wielu innych.

Cenne aminokwasy

Mając na myśli kolagen, należy zwrócić uwagę na to, że w jego składzie znaleźć można aminokwasy, jakie sprawiają, że odbudowa komórek odbywa się w taki, a nie w inny sposób. O czym jest dokładnie mowa? Na liście owych aminokwasów znaleźć można:

  • prolinę – odpowiedzialną m.in. za utrzymanie elastyczności skóry; to właśnie prolina sprawia, że skóra jest w stanie lepiej chronić się przed szkodliwym działaniem promieni UV,
  • glicynę – odpowiedzialną za prawidłowy przebieg syntezy glukozy i kreatyny w organizmie; to ona pomaga również przetransportować inne aminokwasy do poszczególnych miejsc w organizmie,
  • lizynę – to ona bezpośrednia wpływa na zahamowanie się pierwszych i kolejnych oznak starzenia się; jest to ten aminokwas, który wspiera również odporność, wydolność i samopoczucie.

Jak więc widać, człowiekowi ciężko będzie obyć się bez kolagenu. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby to białko wciąż było obecne w organizmie człowieka – a w szczególności po 25 roku życia, kiedy to produkcja tego białka znacząco się zmniejsza.